Yemek Disiplini

Yemek Disiplini

En uygun tüketim maddsi kuru mamadır, mümkünse profesyonel petshop, köpek çiftlikleri ve veteriner kliniklerinden temin edilen profesyonel serilerden . Tüm sindirim sistemi,ki buna ağız sağlığı da dahil.Özellikle kalp ve karaciğer herproblemlerinin kontrolde kalması adına vaz  geçilemez bir üründür.

 

İmkanlarınız yetersiz ve ev gıdası tüketmek durumunda iseniz lütfen köpeğinizin vitamin takviyesini dışarıdan ek olarak yapın.Yine ek olarak sığır kemiği kullanarak diş sağlığını da garantileyin. Asla tavuk kemiği gibi batıcı gıdalar vermeyin.Aşı prosedürünün belirli devresini değin salt sütü asla tek başına vermeyin.Parça halinde et tüketimi(gereken durumda blendırdan geçirin) ve elden gıda tüketimine izin vermeyin.

 

Yemeklerini öğün halinde ,sabit saatlerde verin (tuvalet disiplinini  daha rahat sağlamak açısından önemli)

Yemeği yeme tarzına göre gıdayı önünde 10-15 dk tut ve yemek kabını önünde bırakma.

Alternatif gıda verme.Bu hem efendinin senin olduğunu öğrenip şımarmamasını sağlayacaktır hemde yemek konusunda problem yaratmaması konusunda yardımcı olacaktır.

Özel durumlarda ödül tabletide verilmelidir.

Mama değişimi sindirim sist problemleri yapabildiği için pek tavsiye edilmez. Uygulanması gereken özel durumlarda kademe kademe uygulanmalıdır.

3,5,-9 aylık dönem hızlı büyüme periyodudur bu periyotta petinizde az da olsa zayıflama olması normaldir.

Diş değişimi sırasında yemek yemesinde azalma ve halsizlik normaldir.

Hayat paylaştıkça güzel!